СКАНДАЛ: Што дува главниот уредник на Либертас, Ацо Кабранов, во 1 по полноќ

2434

Главниот уредник на проопозицискиот портал „Либертас“, Ацо Кабранов, на својот профил на социјалната мрежа „Фејсбук“, го има постирано следниов статус:

„владе спиеш ли јас и зоки дуваме“.

Тој статусот го постирал на ѕидот на новинарот Владе Ѓорчев, кој пак, своевремено беше дел од новинарската екипа на „Либертас“.

Претпоставуваме дека Ацо бил во друштво со неговиот долгогодишен близок и интимен пријател водителот Зоран Василевски, познат како Зоки Фаци, исто така дел од новинарската екипа на „Либертас“.

AK

Бидејќи овој статус е од пред околу три години, најверојатно Кабранов незнаел дека статусот што ќе го напише на својот „Фејсбук“ профил се појавува и кај другите корисници на социјалната мрежа, кои се во листата на негови пријатели.

Сепак, како и да е, останува отворено прашањето: Што дувале Ацо Кабранов и Зоки?

aco-kabranov-zoki-faci

Во скопскиот сленг јазик зборот „дува“ го користат оние кои конзумираат марихуана, но како термин го користат и во хомосексуалните кругови за орален секс.

ИЗВОР: Vistina.mk

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.