Скопјанец изваден од водите на Вардар

60

Во помеделникот во 15:18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на потегот меѓу зградата на Македонската радио-телевизија и Железничкиот мост од водите на реката Вардар во Скопје бил изваден К.В. на 55-годишна возраст од Скопје.

Тој бил во контактибилна состојба и истиот е пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Се работи на расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.