Скопјанец нападнал полицајци

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.Т.(40) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад брз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 22.11.2023 во Скопје, пријавениот физички нападнал полициски службеници кои извршувале службени дејствија.