Скопјанец повреден за време на изведување на градежни работи

28

На 18.11.2020 во 12.30 часот Б.Т.(59) од Скопје пријавил дека додека извршувал  градежни работи на бул.„Александар Македонски“ се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, информира МВР.

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје, известен е трудов инспектор.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.