Скопјанец пронајден мртoв во неговиот дом во Карпош

Во петокот околу 12.40 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на подрачјето на Карпош, во својот дом бил пронајден починат 40-годишниот Т.Д. од Скопје.

Од лекар од Итна медицинска помош констатирана е смрт без траги на насилство.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.