Скопјанец пукал со пиштол во дворот од семејната куќа

На 15.04.2023 во 00:35 часот на ул. „Качанички пат“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле А.Д.(25) од Скопје поради сомнение дека околу 23:20 часот во дворот од семејната куќа пукал со пиштол.

Пиштолот бил пронајден и одземен, а на местото биле пронајдени повеќе чаури. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.