Скопјанец уловил сом тежок 82 килограми во Вардар

Во текот на викендот, скопјанец во непосредна близина на Велес уловил сом долг 2 метри и 10 сантиметри и тежок 82 килограми.

Назми Акташи е името на скопјанец кој успеа да го улови овој сом. Тој инаку е риболовец.

Тој вели дека е многу ретко и тешко ваков вид на риба да се улови, па посочи дека нему му се посреќило.

Во изјава за Газета.мк тој вели дека дека по објавувањето на фотографии и видеа на неговата официјална страница на Фејсбук, добил понуди од разни здруженија и поединци да го купат сомот, но тој ги одбил.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.