Скопјани и еден државјанин на Германија во Чаир започнале да се тепаат, па едниот од нив извадил пиштол

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од Р.Германија, постапувајќи по пријава според која по претходна расправија, започнале меѓусебна физичка пресметка во која едно лице употребило и пиштол.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.