Скопјани се испотепале во Гази Баба, употребиле и остри предмети

На 29.11.2021 во 17.30 часот било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, поради меѓусебно нетрпение, е нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка во која се употребени и остри предмети помеѓу С.М.(19), Ф.М.(18), од една страна и А.Ј.(23), од друга страна, сите од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од полицијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.