Скопјани вршеле разбојништва во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.Д. на 23 и Џ.И. на 22 години, двајцата од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „разбојништво“.

Тие кражбата ја извршиле на 1-ви ноември годинава на улицата „Абас Емин“ во Охрид, кога од повозрасен жител на Охрид одзеле паричник со 18.000 денари.

Следниот ден, на улицата .„Кирил и Методиј“ во Охрид, пријавените физички нападнале повозрасна жена од Охрид и ѝ одзеле чанта со 9.500 денари, личен предмет и документи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.