Скопјанка претепана од сопругот на Бит Пазар, со остар предмет им се заканувал и на нејзините браќа

Вчера во 18.15 часот во СВР Скопје, 40-годишна жена пријавила дека на подрачјето на Бит Пазар била физички нападната од нејзиниот брачен партнер Х.Ш.(48) од Скопје. Според пријавеното, тој со остар предмет им се заканувал и на нејзините двајца браќа. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.