Скопјанка пријавила дека била нападната од сопругот

На 27.03.2024 во 15.30 часот во СВР Скопје, 34 – годишна жена пријавила дека во домот на подрачјето на Ѓорче Петров била физички нападната од нејзиниот сопруг М.П.(28) од Скопје, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.