Скопјанка пријавила дека момчето на нејзината малолетна ќерка испратило видео со експлицитна содржина на неколку лица

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна врска со нејзината малолетна ќерка, преку мобилна апликација испратил видео со експлицитна содржина од нејзината ќерка на неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.