Скопјанец искасан од кучиња скитници на кејот на Вардар

Вчера во 20:45 часот во Полициската станица Ѓорче Петров Д.И.(20) пријавил дека на 20.07.2018 година околу 18,30 часот додека се движел по кејот на реката Вардар во населбата Ѓорче Петров бил нападнат од кучиња скитници.

Како што информираат од МВР, при нападот му биле нанесени повреди на левата нога и на двете раце.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.