Скопјанец нападнал полициски служебник

109

Вчера во 23,10 часот од  страна  на  ЕПОИ-Алфа, постапувајќи  по  објава за потрага по ПМВ управувано од лица кои претходно извршиле физички напад, пристапено е кон легитимирање на лицата кои стоеле до возилото при  што С.Ј.(22) од Скопје започнал да вика и да упатува непристојни зборови, при тоа замавнувајќи со рака и  удрајки еден полициски службеник.

Лицето е приведено, по целосно документирање против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.