Крими хроника

Скопјанец нападнат со секира пред внуците

Скопјанец нападнат со секира пред внуците

Скопјанецот И.И. (42) вчера пријавил дека околу 22.50 часот, додека седел во неговата куќа со неговите внуци, дошле Е.Г.(47) и К.Г.(27) кои физички го нападнале.

-Тие го удирале со ланец кој го носеле со себе, а потоа и со секира која ја одзеле од И.И. со што му нанеле видлива повреда  во пределот на главата, информираат од полицијата.

По преземени мерки двете лица биле приведени и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.