Скопјанец направил хаос, удрил четири автомобили, па побегнал

111

Скопјанец направил вистински сообраќајен хаос синоќа во центарот на градот.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, синоќа околу 20 часот 55-годишниот Б.К. направил вистински хаос. Тој со својот авотмобил „шевролет калос“ удрил во четири паркирани автомобили на улицата „Шидска“ , а потоа брзо избегал.

Но, од страна на Единицата за прв одговор и интервенција “Алфа” автомобилот е запрен на раскрсницата на улиците  „Ацо Шопов“ со булевар „Партизански Одреди“ при што Б.К. не ги почитувал наредбите, па  го стартувал возилото  и удри во автомобил „БМВ“ сопственост на МВР.

По упатените наредби да излезе од возилото, истиот повторно се обидел да го стартува возилото и да ги повреди полициските службеници. Лицето е приведено, извршен е увид на местото на настанот, по целосно докуемнтирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.