Скопјанец загина во сообраќајка во Маџари

1629

Скопјанец загина во судир на автомобили, утрово во населбата Маџари, информираше МВР.

Според полицијата, сообраќајната несреќа се случила околу 8.15 часот на улицата Благоја Стефковски.

Тогаш автомобил „форд“, сопственост на фирма од  Колешино, а управуван од М.Г.(35) од Скопје се судрил со автомобил „фиат“ што го управувал В.М.(58) скопско Трубарево. Во судирот В.М. починал на самото место.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.