Скопјани денеска на протест за чист воздух

297

Граѓаните во главниот град кои деновиве се гушеа од загадениот воздух ќе излезат на протест за чист воздух.

Пред Влада во 12 часот ќе се протестира мирно и ќе се искаже револтот бидејќи здравјето на жителите во загадените градови посебно во метрополата не се главен приоритет на надлежните кои имаа многу предизборни ветувања токму за оваа тема.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.