Крими хроника

Скопјанка нападната од глутница кучиња на „Ленинова“

Скопјанка нападната од глутница кучиња на „Ленинова“

Млада скопјанка вчера била нападната од повеќе кучиња на улицата „Аминта Трети“ во Скопје.

Како што информираат од МВР, М.М.(35) од Скопје пријавила дека околу 03.00 часот на улицата била нападната од глутница кучиња – бездомници, при што едно од нив ја каснало за левата потколеница и надколеница.