Скоро 200 новозаразени со коронавирусот во Србија, едно лице починало

Коронавирусот во Србија е потврден кај 195 лица во последните 24 часа, а во исто време едно лице починало како последица на оваа болест.

Тестирани се 4.637 лица.

На респиратор се приклучени осум пациенти. 90 лица се хоспитализирани.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.