Следниот вторник е неработен

26

Идната работа седмица следува уште еден неработен ден.

Рамазан Бајрам празникот кој се паѓа на 4 јуни 2019 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Македонија. За ова информираше Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честита ат Рамазан Бајрам.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.