Следува неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

285

Успение на Пресвета Богородица- Голема Богородица, 28-ми  август (вторник), е неработен ден за граѓаните од православна верисповед во Република Македонија, соопшти  Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството им го честитаат празникот на граѓаните од православна верисповед во Република Македонија.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.