22.8 C
Skopje
четврток, септември 28, 2023

Сликите од змии објавени од СДСМ се од Гугл од Австралија, а не од Аеродром, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Уплашени од се поголемата доверба која ја добива градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски. СДСМ со украдени слики се обидува да го оцрни градоначалникот Муцунски. СДСМ се фатени во лага, сликите кои тие ги објавија за наводно дека во парковите во општина Аеродром има змии се симнати од Гугл и се слики од Австралија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Во продолжение следува интегрален текст од нивното соопштение

Толку се безидејни и уплашени што веќе не знаат што да направат за да ги прелажат граѓаните.

Општина Аеродром изминативе 10 месеци оди напред, се развива и го добива заслужениот изглед.

Нова градинка и реконструкции на постоечките, нови спортски игралишта, нови паркови, реконструкции на улици, реконструкции на училиштата се само мал дел од досега реализираните проекти на локалната власт.

Нема да им поминат ниту лагите, ниту монтажите на СДСМ. Нивната доверба од граѓаните вртоглаво паѓа, а за многу скоро граѓаните ќе ги казнат сите лаги, сите криминали, сите национални предавства на предвремените парламентарни избори.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.