Словенија му го врати пасошот на Харадинај

111
Словенија му го врати пасошот на Харадијан

Словенечките власти му го вратија пасошот на лидерот на Алијансата за иднина на Косово Рамуш Харадинај и тој набрзо ќе се врати во Косово, јави Танјуг, повикувајќи се на „Косова прес“.

– Да, го добив пасошот, рече Харадинај, не прецизирајќи кога ќе допатува во Приштина.

Харадинај е уапсен на љубљанскиот аеродром во средата по српска потерница.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.