Слушнете ја новата песна на Тоше Проески

Вчера беше промовирана досега необјавената песна на Тоше Проески.

Во рамки на одбележувањето на 8-то ѕвездено небо во чест на Тоше, беше промовирана новата песна „Ефта пуране иконе“ која е испеана на ромски јазик.

Погледнете го видеото:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.