-3 C
Skopje
понеделник, јануари 18, 2021

Снег на планините, најмногу во туристичките центри (ФОТО)

97

Прогнозата на метеоролозите речиси се исполни, снег утрово има на речиси сите повисоки планини во земјава.

Снегот е добредојден за туристичките скијачки центри во земјава како што се Маврово, Попова Шапка, Крушево, Пониква и Копанки.

Според фотографиите може да се забележи дека утрово имаме насекаде снег и сонце.

Повеќе информации, видео материјал и уживање во зимската идила на сајтот на skimacedonia

УХМР инаку најавава снег и за во следните денови.

Р инаку најавава снег и за во следните денови.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.