Снег во Маврово, Крива Паланка и Ѓавато

ѓавато

Од синоќа во 18:10 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат А3 „Ресен -Битола-Прилеп“ кај населбата Баир  поради блокада од страна на ромското население. Сообраќајот се пренасочува низ Битола

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е помала појава на одрони, особено на патните правци: Кочани -Мак. Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, ДКапија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.