Со 3,56 вакцинирани на сто жители Maкедонија е на дното

52

Македонија е на дното споредено со земјите од регионот на вакцинирани сто жители со само 356. Лидер е Србија, а во Европа Малта.

-Се гледаме на дното…Тотална неорганизираност, неработливост и неодговорност..
Ваквата неспособна Влада ја чини Македонија многу животи, економски можности и перспектива-искоментира поранешниот пратеник Илија Димовски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.