Со четирицикл се превртеле на Попова Шапка, повредени се две лица

На 10.09.2023 во 15.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во месноста „Церипашина“ на Попова Шапка, четирицикл „кавасаки“ со тетовски регистарски ознаки, управуван од 44-годишниот тетовец А.Х., на кој се превезувала и 41-годишната тетовка Е.Х., се превртел.

-Во несреќата, двете лица се здобиле со повреди и биле пренесени во тетовската Клиничка болница за укажување на лекарска помош, информира МВР.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.