Со нож нападнал колешка во Агенцијата за медиуми

2792

Вработен во Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги, денеска на работното место со нож нападнал колешка.
Според неофицијални информации, напаѓачот, но и нападнатата се лица од албанско етничко потекло.

Од МВР, за „Нетпрес“ го потврдија случајот.

На 09.01.2019 во 14.48 час. Ш.Т. пријавила дека во канцеларија на ул.„Македонија“ на Агенција за аудио и аудиовизуелни услуги нејзиниот колега Н. З. почнал вербално да и се заканува, а потоа и се заканувал и со нож. Полициски службеници излегле на местото на настанот. По целосно документирање на случајот против Н.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок, велат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.