Со помош на ЕУ обезбедени 12 респиратори и 5.000 маски

Во рамки на помошта од Европската унија обезбедени се 12 респиратори и 5.000 маски, објави попладнево министерот за здравство Венко Филипче.

Тој за емисијата „Топ тема“ изјави дека маичните ќе бидат поделени на Клиниката за инфективни болести и за болницата „8 Септември“.

Во однос на респираторите што треба да ги набави Владата, Филипче информираше дека набавката е завршена и оти договорите се склучени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.