Шокантна снимка: Се урива мост сосе туристи

Шокантна снимка: Се урива мост сосе туристи
Шокантна снимка: Се урива мост сосе туристи

Многу луѓе имаат фобија од мостови, имаат страв да поминат низ него.

Сепак, група авантуристи од Нов Зеланд неодамна доживеале вистински хорор пешачејќи по мост. Но, ја научиле лекцијата дека не може многу луѓе одеднаш да одат по трошен мост.

Среќа во несреќа е дека овие пешаци знаеле да пливаат бидејќи паднале во вода кога мостот се распаднал. Еден од нив со мобилен го снимил целиот инцидент.

Погледнете:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.