Сончев викенд со температура до 15 степени

Не’ очекува сончев викенд. Максималната температура во сабота и недела ќе достигне до 15°C.

Во Скопје, во сабота максималната тампература во денот ќе биде 12 Целзијусови степени, а во недела 10 Целзијусови степени.

Во наредните денови пред викндот ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури.  Во петок се очекува дневната температура да достигне до 15 степени.

sabota

 

nedela

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.