Сончево и топло време со температура до 31 степен

52

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, на планините со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен и западен правец.

Утринската температура ќе се движи од четири до 16 степени, а дневната од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 28 степени.

Во среда попладне облачноста ќе се зголемува. Кон крајот на денот и преку ноќта ќе има нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а потоа ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени локални врнежи од дожд.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.