Сончево со слаб до умерен ветер

117

Утринската температура ќе се движи од минус еден до три степени, а дневната од 14 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската до минус еден, а дневната ќе достигне до 20 степени.

Во четврток ќе дува умерен до засилен северен ветер, а облачноста постепено ќе се зголемува. Во петок во југосточните делови ќе има слаб дожд. За време на викендот ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.