Сончево со слаб ветер

70

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност и ветер, поголема во западните делови на Македонија.

Минималната температура ќе достигне -6 целзиусови степени во западна Македонија, додека пак во Скопје очекуваме поумерени температурни разлики, кои ќе се движат од -2 до 7 целзиусови.

Ќе дува слаб, претежно северен ветер во текот на денот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.