Сончево време со температура до 18 степени

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од 12 до 18 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.