Македонија

Сончево време со температура до 27 степени

Сончево време со температура до 27 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури без позначителни промени и ќе се задржат малку над просекот за овој период од годината.