Сончево време со температура до 27 степени

49

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури без позначителни промени и ќе се задржат малку над просекот за овој период од годината.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.