Сончева со мала локална облачност

9

Времето во средата во Македнија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утринската температура се движи од 8 до 16 Целзиусови степени, а дневната од 27 до 34 степени.

Во Скопје и околината ќе биде  сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 21 степен.

Во четврток попладне и во петок времето ќе биде променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи, особено во јужните делови од земјава.

Во петок ќе дува засилен северен ветер. Од сабота и во наредните денови ќе преовладува стабилно време, а температурите ќе бидат во опаѓање.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.