Сончево и многу топло, со температури до 38 степени

16

Времето во Македонија во понеделникот ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура се движи од 12 до 20, а дневната од 30 до 38 Целзиусови степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневната ќе достигне 35 степени.

До средината на следнава седмица времето ќе биде сончево и многу топло со дневни температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени. Во втората половина од седмицата во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи, а дневните температури ќе се спуштат за неколку степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.