Сончево и стабилно време со температура до 8 степени

16

Времето ќе биде сончево и студено. Претпладне долж Повардарието и во источните делови ветерот повремено ќе засилува, а попладне неговата брзина ќе се намалува.

Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус 1 степен, а дневната од минус 3 до 8 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и студено со утринска температура до минус 7 степени, а дневна температура до 4 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.