Сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност

Времето во Македонија во четвртокот ќе биде сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер кој во западните делови ќе биде западен и краткотрајно ќе засилува, а долж Повардарието југоисточен.

УВ индексот ќе изнесува 7.

Минималнита утринска температура е во интервалот од 7 до 16, а максималната дневна ќе се движи од 25 до 35 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска ќе преолвадива сончево и доста топло време, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер.

Утринската температура достигна 10 а дневната ќе се искачи до 32 Целзиусови степени.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.