Сончево, претпладне магливо

19

Времето денеска ќе биде сончево и тивко со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Минимална температура ќе биде во интервал од минус седум до три степени, а максималната  од еден до 10 степени.

Во Скопје слично време, со температура од минус еден до пет степени.

Во следните три дена ќе биде претежно сончево, со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Минимална температура ќе биде во интервал од минус седум до еден степен, а максималната  од четири до 12 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.