Сончево со мала до умерена облачност и ветровито

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец.

Во Скопје и околината ќе преовладува сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, кој од пладневните часови ќе засилува.

Минималната утринса температура се движи во интервалот од 10 до 21, а максималната соодветно ќе биде од 22 до 32 Целзиусови степени. Вредноста на ултравиолетово зрачење (УВ) ќе биде 8.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.