Сончево со мала до умерена облачност – температурите до 17 степени

Утрото свежо, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 1, а максималната ќе достигне од 11 до 17 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 15 степени.

Следува период на стабилно време со пораст на дневната температура.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.