Сончево со мала локална облачност – температурите до 21 степен

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се движи од -3 до 4, а максималната од 15 до 21 степен.

Во Скопје, сончево и топло. Минималната температура ќе се спушти до 1, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Во вториот ден од викендот ќе преовладува сончево и топло време. Потоа ќе има извесно зголемување на облачноста, а во понеделник ќе има локални врнежи дожд. Во текот на следната седмица ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.