Сончево со мала локална облачност

23

Времето во Македонија во понедленик ќе биде сончево и топло со мала локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено и засилен ветер од југоисточен правец, а УВ индескот ќе биде со вредност 7.

Утринската температура ќе се движи од шест до 12 Целзиусови степени, а дневната температура од  22 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура се движи околу 10 степени, а дневната температура до 30 степени.

Следува период на значително топло време, особено во втората половина од седмицата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.