Сончево со мала облачност и температура до 28 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури ќе се движат од 7 до 16 степени, а дневните од 19 до 28 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност. Утринската температура ќе достигне до 13 степени, а дневната до 27 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.