Сончево со нестабилност попладне

7

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=8

Температурата ќе биде во грениците од 22 до 37 степени. Во Скопје слично време со температура од 11 до 37 степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.